EGO - tunnetuslik vaade inimkogemusele

läbi Enneagrami prisma

- Chandaa ja Seramiga -

05. märts 10.00 – 06. märts 18.00, 2020

ADILA Heaolu- ja Puhkekeskuses

EGO koolitus sobib neile, kel soov saada tõeliselt vabaks oma sügavatest stressiallikatest, traumadest ja pahedest; asjadest, mis kurnavad. Enneagram osutab emotsioonidele, mida välditatakse ja pidevalt alla surutakse. Samuti näitab välja takistused, mis ei lase vabalt elada.

 • Oled sa vaba?

 • Oled sa vaba olema sina ise? Maskidevaba, ehe, elus, inspireeritud või on siin miski, mis sind kammitseb? Mis meelitab püüdma olla keegi teine, – kui see, kes oled ja tegelikult soovid olla – käituma, rääkima, tundma, olema teisiti või kandma maske, et sobituda?

 • Oled sa vaba juhtima end ja oma elu suundades, millest unistad või kaldub elus olema häirivalt palju „samade rehade otsa komistamist”?

 • Tunned sa, et oled kinni harjumuspärastes reaktsioonides elus ettetulevatele olukordadele? Kaldud reageerima teatud kindlatel viisidel teistelt inimestelt tulevatele impulssidele – vaatamata sellele, et su reageerimisviisid teevad lisaks teistele sulle endale ka haiget?

 • Oled sa juht? Oma elu teadlik juht või lohised eluga kaasas?

 • Soovid sa olla juht? Soovid sa teadlikult luua ja juhtida issenda elu?

„Olen kuulnud paljusid inimesi sel seminaril küsimas, et miks ei ole selline õpetus inimeseks olemise „kasutusõpetuses”? Miks ei õpetata seda koolis? See säästaks inimesi niipaljust valust ja kannatustest, mida nad endale ja üksteisele põhjustavad, lihtsalt teadmatusest.”

- JOONAS SERAM SAKS

Juht teab, et tema ainus vaenlane on tema enda madalam loomus, EGO. Kõik takistused ja keerukused, mis elus ette tulevad, tõusevad pinnale sellelt tasandilt. EGO on suuresti salvestunud mustritekogum, mis taasesitab iseennast.

Kui sisemas on soov tõusta taevastesse kõrgustesse, siis tuleb alustada kõige madalamast – saada tõeliselt vabaks oma sügavatest stressiallikatest, traumadest ja pahedest; asjadest, mis kurnavad. Enneagram näitab ära, mis on see, mis ei lase elada vabalt, milliseid emotsioone väldid ja pidevalt alla surud. See annab tööriistad, et samm-sammult ja turvaliselt oma hirmudega tuttavaks saada, õppida nendega toime tulema.

Meil on lapsed, partnerid, äripartnerid – mõjutame oma käitumisega teisi inimesi. On meie valida, kas mõjutame neid meis oleva headusega või kahjustame omavahelisi suhteid alateadlikult allasurutud emotsioonidelaenguga. Saades teadlikuks, et kõigil on väikesed või suuremad traumad ning need mõjutavad meie igapäevakäitumist enam kui tunnistada oskame või soovime, omandame järkjärgult kaastunde ja oskuse paremini navigeerida suhtes iseenda ja teistega.

Iga inimene peaks tegema endaga sellise töö.

KUST SEE TEADMINE MEIENI JÕUDIS?

Enneagramm on palju enamat, minnes sügavamale ja põhjalikumaks, kui mis iganes muu süsteem, millega oleme kokku puutunud. Algupäraselt pärineb see müstika koolidest, olled mitu tuhat aastat vana. 1950datel läbis korraliku moderniseerimise. Tänapäeval evib üsna laia kasutust juhtimise, psühholoogia ja spirituaalsuse valdkonnas.

Brandon Bays, Rännakumeetodi looja, kes jagab Enneagrammi teadmisi edasijõudnud õpilastele, tutvustas neid Seramilegi. Serami edasijagamispõhjuseks sai võimalus „ego lõksudest” teadmisega olla edukam töös iseedna kui oma klientidega. Pärast esmast tutvust on ta viimased 5 aastat oma teadmisi Enneagrammist süvendanud erinevate õpetajate juhendamisel, nt Kevin Billet, Eli-Jaxon Bear, Russ Hudson, Lisa Schumacher jt.

Enneagrammi on väga oluline õppida tundma aktiivses koolitusvormis. Kui õppida raamatust, jääb enamasti potentsiaal ja elusus tabamata, asetudes hoopis teadvusriiulile kui järjekordne huvitav isiksustüüpidekirjeldus.

t

SERAM ENNEAGRAMMIST:

 

Süsteem on olnud suurepäraseks tööriistaks, et mõista niivõrd ainulaadsena tundunud kaootilist sisemaailma. Miski, ei varem ega hiljem, pole tabanud täpsemat arusaama sellest, kuidas käitun teatud viisidel, oman eelistusi, jutustan endale ja teistele kindlaid lugusid. Nüüd saan aru, miks miski püüab igal võimalusel minus vältida teatud tunnete tundmist, keetes selle toetusega kokku korraliku supi. 

 

Veelgi toredam on see, et pärast nende teadmiste omandamist hakkasin tõeliselt mõistma teisi inimesi, nende sügavamaid väljakutseid. Ma ütleks kokkuvõtvalt nii: 

 

„Enneagram võimaldab väga sügaval tasandil mõista oma isiklikku enesearenguteed. Ta avaldab meile meie unikaalsed eluõppetunnid; ta mitte ainult ei paljasta, mis meid hoiab tagasi; vaid pakub ka perspektiivi eneseteostuse ja vabaduse suunas liikumiseks, ühendades meid meie tugevuste ja oma mina kõrgemate aspektidega.”  

CHANDAA ENNEAGRAMMIST: 

 

Enneagramm toob ellu sisemist rahulolu, andestamisjõudu ja mõistmist. Lihtsustunud ümbritseva aktspteerimine on vast kõige olulisem tulemus. 

 

Süsteemi tundmaõppimine jagab võtme, kuidas teatud inimestega tulemuslikult suhelda, kuidas luua kompromisse. Nii huvitav kui see ka pole, erinevate egotüüpide vahel on vaja kasutada subtiitreid nagu telekanalite filmitõlkes. Vastasel juhul nad lihtsalt ei mõista keelt, mida teine egotüüp kõneleb. See tundub neile kui hiina keel, pigem isegi vihastav ja närviajav, kohati ka solvav. 

 

Egotüüpe võrdlen kui eri rahvusi, kelle kultuuriruumi õppmiseks vajame tahet ja kannatlikkust, sest alles siis saab võimalikuks mõistmine ja koostöö. Lisaks annab taipamine julgust liikuda edasi olukordadest ja inimeste juurest, kes meie olemust ja teekonda enam ei toeta. Elu muutub igati lihtsamaks ja selgemaks.

MILLEST ME SEAL TÄPSEMALT RÄÄGIME: 

Sündmus on tulvil sügavat jagamist, mõnusat olemist ja teineteise tundmaõppimist. Oleme mõnusas spontaanses kulgemises, liikudes läbi eri ego tüüpide elumaastike.

Lisaks tarkuse ammutamisele sisaldavad koolituspäevad üksjagu kehalist liikumist, muusikat ja meditatsioone – kõike, mis muudab uute teadmiste ammutamise nauditavaks. 

MILLEST ME VALDAVALT RÄÄGIME

 • Enneagramm jagab isiksused üheksasse tüüpi, mida nimetatakse karakterifiktsioonideks. Nende ulatus laotub siinse reaalsuse avaldunud olemuses.
  Serami kogemuslikul vaatlusel pühendatatkse umbes 80% eluenergiast ego põhiste käitumiste liikumises hoidmisele. Sõltumata, kas käime nn vaimset teed või mitte.

 • Baashirmudest, mille läbimine on egole hullem kui surm. Kuna karakterifiktsioonid istuvad kas mentaal-, emotsionaal- või füüsilises kehas, tulevad vaatluse alla kolm peamist hirmu ühes nende modifikatsioonidega: väärtusetus, kontrollikaotus, tundmatus/teadmatus. 

 • Karakteripõhisest individuaalõpetustest ego haarde lõdvendamiseks. 

 • Eluülesannetest, millele sinu karatker osutab. 

 • Loomulikult tõest, armastusest ja rahust, mis embab kui näeme illusoorse egomängu läbi. 

Koolituspakett 1

• kahepäevane koolitus

• 2 söögikorda mõlemal päeval

• õhtune tantsurännak

• majutus Adilas

325 €

Koolituspakett 2

• kahepäevane koolitus

• 1 söögikord mõlemal päeval

255 €

Anname 100% rahulolugarantii – kui tunned sündmuse lõpuks, et pole rahul, tagastame osalustasu.

MIDA EELNEVALT OSALENUD ARVAVAD SELLEST KOOLITUSEST?

„See koolitus on nagu kiirtee efektiivsemaks inimeste tunnetamiseks. Koolitusel saab aru, et kogu maailm ja kõik inimesed selles maailmas keerlevad teatud etteprogrammeeritud mudelite järgi. Tundes neid mudeleid on võimalik teha paremaid ja täpsemaid suunavalikuid, sest sa mõistad inimesi enda ümber täiesti teise nurga alt. Nende teadmiste tundmisel on eeliseid nii isikliku õnne ja rahulolu valdkonnas kui ka läbirääkimistes ning inimsuhete loomisel ja hoidmisel. See koolitus annab maailma kohta tõeliselt uue dimensiooni, läbi mille ennast ümbritsevaid inimesi mõista ja nendest aru saada.”

- ALLAN EESMAA

„Kui sa ei saa aru, miks sa teatud viisil käitud, kuid sa oled valmis sellest aru saama … siis see koolitus on just sinule!”

- KALEV SELTER

„Pärast seda koolitust ei ole sa see, kes ennem. Sa oled parem, sest sa näed maailma avaramalt.”

- LII RAMJALG

-PURE MIND – KUREERITUD HEAOLUTEENUSED-

puremind_logo.png

Liitu meie armastuskirjaga – saadame sulle

põnevat lugemist, üllaid mõtteid ja ilusaid soove.

Allied Minds OÜ
tallinn@puremind.ee

+372 505 8687
+372 5780 8558

Faehlmanni 48/2
10125, Tallinn
Estonia
facebook-icon-gray.png
instagram-icon-gray.png
youtube-icon-gray.png
email-icon-gray.png

Copyright © 2020 pure mind | Rivo Kingi Media

facebook-icon-gray.png
email-icon-gray.png
instagram-icon-gray.png
youtube-icon-gray.png